• info@sgkw.eu
  • +48 666 904 142

Start

| wtorek, 15 październik 2019 |
Napisane przez 

Bytomski Budżet Obywatelski - remont wagonu motorowego MBxd2

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Bytomski Budżet Obywatelski
Szanowni nasi sympatycy. Od lat staramy się naprawiać nasz tabor żeby służył Wam jak najlepiej. W tym roku nadarzyła się szansa uatrakcyjnienia naszej oferty o wagon jakiego jeszcze u nas nigdy nie było. Mowa o wagonie motorowym, czyli wagonie z własnym napędem, który Gminie Bytom udało się kilka lat temu pozyskać z Gryfic w województwie zachodniopomorskim. Stworzyliśmy projekt jego remontu który został zaakceptowany i dopuszczony do głosowania w tegorocznym Budżecie Obywatelskim Bytomia. Zapytacie, a po kie licho remontować ten wagon - odpowiadamy: jest on ekonomiczniejszy od lokomotyw i lepiej dostosowany do mniejszej liczby pasażerów np. w deszczowe dni czy podczas zimy. Dzięki niemu będziemy mogli poszerzyć naszą ofertę o dodatkowe kursy np. do Kopalni Srebra lub do Suchej Góry. Znacząco skróci się czas jazdy między Bytomiem a wymienionymi stacjami - wagon ma dwie kabiny maszynisty, więc na stacji końcowej prowadzący przejdzie tylko z jego jednego końca na drugi i od razu będzie można ruszyć w drogę powrotną. Oprócz zużycia mniejszej ilości paliwa, zregenerowany, ewentualnie nowy silnik, ograniczy znacząco emisję szkodliwych spalin. Pamiętajmy, będzie on służył nam wszystkim - pasażerom (wygodny, porządnie ogrzany i do tego z toaletą) oraz obsłudze (prosty w utrzymaniu).
Dlatego APELUJEMY i zachęcamy mieszkańców Bytomia do głosowania na
P R O J E K T nr 47:
"Uatrakcyjnienie oferty turystycznej Gminy Bytom poprzez remont wagonu MBxd2, służącego do realizacji całorocznych przewozów pasażerskich"

U W A G A ! Głosować można elektronicznie poprzez stronę:

https://bo.bytom.pl/glosuj/

lub osobiście w punkcie konsultacyjnym - lista punktów gdzie można głosować znajduje się tutaj: https://www.bytom.pl/…/9587,bo-b-punkty-konultacyjne-godzin…

Poniżej kilka zdjęć poglądowych jak jest, a jak mogło by być.

 

Wagon motorowy MBxd2 stan obecny

Wagon motorowy MBxd2 stan obecny.

Wagon motorowy MBxd2 Żuławska Kolej Dojazdowa

Tak mógłby wyglądać po remoncie.

Wyświetlony 372 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 15 październik 2019

Najnowsze od Karol Majcherczyk

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.