Powitanie Jesieni 2023

23.09
10:00


Gdzie

Bytom, Tarnowskie Góry


Ceny biletów

Przejazdy na terenie Bytomia są bezpłatne, przejazd do Tarnowskich Gór: 10 zł. Bilety do nabycia u konduktora po zajęciu miejsca w wagonie.

Choć za oknem wciąż aura raczej letnia ☀️, to my zapraszamy Was na powitanie jesieni na kolei wąskotorowej. Będziecie mogli pojechać z nami z Bytomia do Suchej Góry i Tarnowskich Gór. Pociągi poprowadzą zarówno nasz szacowny zabytkowy parowóz Ryszard, jak znane i lubiane „Faury” – mocarne lokomotywy spalinowe.
Terminy: sobota, 16 września, niedziela 17 września i sobota 23 września.
Pierwszy pociąg wyruszy w drogę ze stacji Bytom Wąskotorowy (peron wąskotorowy na dworcu głównym w Bytomiu) o godzinie 10:00, możecie też dołączyć do nas od razu na stacji Bytom Karb Wąskotorowy – rozkład jazdy oraz linki do map ukazujących jak do nas trafić znajdziecie w zakładce „Dla podróżnych”.
Przejazdy na terenie Bytomia są bezpłatne, natomiast promocyjny bilet na trasie Sucha Góra – Tarnowskie Góry lub Tarnowskie Góry – Sucha Góra kosztuje 10 zł. Dzieci do lat 4, jak zawsze u nas, podróżują bezpłatnie. Bilety do nabycia u konduktora.
Oczywiście przejazdy pociągami to nie wszystko, co dla Was mamy. Koniecznie zajrzyjcie na stację Bytom Karb Wąskotorowy przy ul. Mikołaja Reja, gdzie szykujemy dla Was atrakcje takie jak:
– zwiedzanie stacji z przewodnikiem – pokażemy Wam Nastawnię Dysponującą BKw, Izbę Tradycji, kolekcję taboru, opowiemy co nieco o naszej historii i tajnikach pracy kolejarzy
– przejazdy drezyną ręczną, taką jak na filmach i kreskówkach
– zwiedzanie lokomotywy od spodu – będziecie mogli z bliska zobaczyć, jak zbudowana jest lokomotywa, zajrzeć tam, gdzie w zwykłych warunkach zaglądają jedynie mechanicy
– pyszne lody 🍦🍨🍧, które zapewni słynna bytomska Lodziarnia U Fiołków Kawiarnia
– ognisko 🔥🔥- świetna okazja do tego by poznać się bliżej, porozmawiać i pośmiać się. Uwaga! Produkty na ognisko każdy przynosi we własnym zakresie!
– w godzinach od 11:00 do 18:30 otwarta będzie Izba Tradycji, czyli nasze mini-muzeum i sklep z pamiątkami